Xiaomi MIUI Official Forum

MIUI Honorary Moderator

Rank: 6Rank: 6

Credits
25523
Device
Redmi Note 2 Prime
MIUI Version
6.5.26
Online time
1667 Hours
Send PM

Mi  BunnyUnlock MedalYeelight Bedside LampMi Bluetooth SpeakerMi WiFi Router MiniMi BandMi VR HeadsetMi Power BankMi HomeMi Band 2Mi Power Bank 10000MAH Mi HeadphonesXiaomi 7th AnniversaryAwesome!MIUI 8I Love MIUIMIUI 2016MIUI 7Fantastic!Mi 4cRedmi Note 2Mi TV5 Million Forum PostsMIUI Fan From NepalUEFA EURO MedalMIUI Fan From VietnamMIUI Fan From BrazilFan Of MIUI IndiaMid-Autumn FestivalMIUI Fan from Malaysia1400K Forum MembersRocket to FuturePokemon Master MedalMIUI World Tour1800K Forum MembersFan Of MIUI SpainFan Of MIUI Italy1900K Forum Members1700K Forum MembersMIUI 300 Weeks1500K Forum MembersMIUI 6th AnniversaryMIUI Forum AppOlympics MedalHappy DiwaliDiwali MIUI Weekly Poll2100K Forum MembersHappy Valentine's DayMIUI Fan from IndiaSurge S1Rooster Year of 2017I Love 20161 Million Forum App InstallsMIUI 2017Thanksgiving DayHappy New YearMIUI Lucky FridaySuper Thursday3 Million Forum MembersMerry ChristmasSuper Tuesday5 Million Forum App InstallsXiaomi 6th AnniversaryMalaysia AnniversaryMIUI Happy MedalSuper FridayFan Of MIUI PolandSuper SundaySummer Mi BunnyMiPopGamer Mi BunnyI Love Mi BunnyMi TalentStar Of TechnologyRingtone Star Technology GuruStar Of IconsWallpaper ExpertMi Lover MedalDie-hard MIUI FanUpdates LoverMIUI Ice Bucket ChallengeMaster Of TechnologyApp TalentApp TalentMIUI Medals CollectorMIUI FollowerMIUI Twitter FollowerForum Contest LoverMIUI G+ FollowerMIUI FB FollowerAndroid ElfScroll Of WisdomInbox ZeroAndroid GuruMr. DependableApp MasterDebate MasterYouth PledgeMi Story Teller

[News] Wkrótce nowe sklepy i operator komórkowy- New Shops and TSP in Poland

[ Promote]
2283 56 |
18:31, Mar-17-2017 | From PC
|
|
Go to reply no.
This post was edited by FoxtrottPl at 12:59, Mar-17-2017

Nieoficjalnie udało mi się uzyskać informację o nowych sklepach , w których będą dostępne urządzenia Xiaomi.
Dzięki silnemu zaangażowaniu ABC Data produkty z logo MI możemy kupić już w większych sklepach branży elektronicznej takich jak X-Kom, Komputronik, Media Expert . Do grona tych sklepów wkrótce dołączy też Saturn i Media Markt.
Trwają też rozmowy (prawie na ukończeniu ) z jednym z operatorów  sieci komórkowych o dołączeniu telefonów Xiaomi do oferty sprzedażowej.
W miarę rozwoju sytuacji i otrzymywanych wiadomości będę je wam przekazywał na bierząco.
Jak myślicie ,który z operatorów będzie je miał w ofercie ?Odpowiedzcie w ankiecie.

Thanks to the strong commitment of ABC Data, fans  and growing popularity of devices with the MI logo, soon to official stores like X-Kom, Komputronik, Media Expert will join Saturn and Media Expert.
ABC Data  talking also with one of mobile network operator (almost completed) about joining Xiaomi phones to offer.
What do you think which one it will be ? Please answer in the poll and leave a comment.
Single-option Poll, 247 members voted
62.75% 155
11.34% 28
10.53% 26
15.38% 38
Your User group have no permission to vote
Favorite1 Share

Rated by 5 people   Experience Reason  

slimozis + 1 Thanks!
grzegorz.lki + 2 Thanks!
Kerwaz + 2 Fantastic!
Smietana + 4 Agreed!
ansgarmi + 1 Awesome!

Experience +10  View Rating Log

Elite Member

Rank: 6Rank: 6

Credits
15042
Device
Redmi 4 Prime
MIUI Version
0
Online time
287 Hours
Send PM

Xiaomi 6 LaunchMijia Story TellerUnlock MedalMi Power Bank 10000MAH Magic CubeMi VRMi Bluetooth SpeakerMi Selfie StickYi Action CameraMi VR HeadsetMijia Mi Bunny RobotMijia Electric ScooterMi HeadphonesMi ScaleMi Band 2Mijia Smart PTZ CameraMi Plastic In-ear PhonesMi  BunnyMi HomeMijia Qi CycleNinebot MiniMi WiFiXiaomi 7th AnniversaryI Love MIUIMIUI Devices ContestMarshmallowAwesome!MIUI 8Fantastic!MIUI 2016Redmi 3Mi 5 ProRedmi 4/Prime/4ARedmi 24 Million Forum Members3 Million Forum MembersFan Of MIUI France10 Million Forum PostsMIUI World TourMerry ChristmasMIUI 2017Rooster Year of 2017Happy New YearI Love 2016MIUI Happy MedalSuper WednesdaySuper ThursdayPuzzle MasterSuper TuesdayMIUI Lucky FridayRocket to FutureSuper MondayFan Of MIUI ItalySuper FridaySingapore Merlion MedalSurge S1MIUI Fan from IndiaFan Of MIUI BulgariaHappy Valentine's DayMIUI Fan from MalaysiaWomen's Day MedalFan Of MIUI RussiaMIUI 100 Million Users500K Forum Members300K Forum MembersFan Of MIUI BangladeshFan Of MIUI Poland3500K Forum MembersMIUI 9MIUI 7th AnniversaryFan Of MIUI Ukraine100k Forum MembersFan Of MIUI AustraliaRingolicious MedalHappy Holi MedalMIUI Forum AppFan Of MIUI India5 Million Forum App InstallsMIUI Fan From NepalMIUI Fan From PhilippinesSuper SundaySuper SaturdayMIUI Font LoverMIUI Philippines Fan MeetupI Love Mi BunnyGamer Mi BunnyMiPopSummer Mi BunnyMIUI ReviewForum Contest LoverAndroid GuruScroll Of WisdomMi Story TellerDebate MasterRingtone ExpertIndia Independence DayStar Of TechnologyMi Bunny Game Master MIUI Android 4.4 KitKatMIUI ExpertOTA FeedbackMIUI SuperstarMaster Of TechnologyMIUI KingMi TalentDie-hard MIUI FanRingtone Star MIUI Ice Bucket ChallengeMost Popular Forum UserMi Lover MedalMIUI FollowerTheme TalentMost Active MIUIerPioneer of MIUI English Forum Technology GuruYouth PledgeUpdates LoverAndroid ElfMIUI Medals Collector

21:16, Mar-17-2017 | From PC
|
This post was edited by CFGoFC58 at 14:31, Mar-17-2017

mysle ze Play
I think that Play

Platinum Member

Rank: 4

Credits
3014
Device
Redmi Note 3
MIUI Version
V8.5.3.0.MHOMIED
Online time
6 Hours
Send PM

Mi Plastic In-ear PhonesMi HomeMagic CubeMi Selfie StickMi Band 2Mi HeadphonesXiaomi 6 LaunchXiaomi 7th AnniversaryMIUI Devices ContestMIUI 2016Fantastic!I Love MIUIMIUI 8Redmi Note 3Super WednesdayFan Of MIUI FranceSurge S1Women's Day MedalSuper TuesdayRooster Year of 2017MIUI 2017MIUI Lucky FridayHappy Valentine's DayMIUI World TourSuper Friday10 Million Forum PostsSuper MondaySingapore Merlion Medal3 Million Forum MembersMIUI Forum App5 Million Forum App InstallsMIUI Fan from MalaysiaSuper SaturdaySuper SundayFan Of MIUI PolandRocket to FutureFan Of MIUI RussiaMIUI 9Puzzle MasterSuper ThursdayMIUI Happy MedalMIUI Fan from IndiaMost Popular Forum UserAndroid GuruForum Contest LoverMIUI SuperstarScroll Of WisdomMaster Of TechnologyYouth PledgeDie-hard MIUI FanMIUI Ice Bucket ChallengeMi Lover MedalMIUI FollowerTechnology GuruAndroid ElfDebate Master

03:19, Mar-18-2017 | From Redmi Note 3
|
I'm in Orange but i think that will be Play

Gold Member

Rank: 3Rank: 3

Credits
230
Device
Redmi 4 Prime
MIUI Version
V8.2.9.0.MAMMIEA
Online time
9 Hours
Send PM

MIUI Devices ContestMi Lover Medal

00:18, Mar-19-2017 | From Redmi 4 Prime
|
This post was edited by MrStunt at 05:01, Apr-20-2017

Myślę że stopniowo będą wprowadzać wszyscy operatorzy.
I think we will gradually introduce all operators.

Moderator

Flashing and unlocking xiaomii

Rank: 7Rank: 7Rank: 7

Credits
11923
Device
Mi 5c
MIUI Version
7.11.22
Online time
1523 Hours
Send PM

Mi Power StripMi  BunnyMi HomeMi Selfie StickMi Bluetooth SpeakerMi TV 70Mi Power Bank 10000MAH Mi HeadphonesMijia Story TellerUnlock MedalMagic CubeMi VR HeadsetMi ScaleMi VRXiaomi 6 LaunchMijia Walkie TalkieMi KeyMi Band 2Mijia Qi CycleXiaomi 7th AnniversaryMIUI Devices ContestFantastic!MarshmallowFlashholicI Love MIUIMIUI 8Awesome!MIUI 2016Xiaomi Mi 4Mi Max 4 Million Forum MembersMi 5cMIUI Monthly TalkFan Of MIUI RussiaRooster Year of 20173 Million Forum App InstallsMIUI 20171 Million Forum App InstallsI Love 2016Merry ChristmasFan Of MIUI BangladeshMIUI World Tour1800K Forum MembersMIUI 300 WeeksMid-Autumn FestivalOlympics Medal1300K Forum Members5 Million Forum PostsMi Live MedalMIUI Forum AppHappy DiwaliMIUI Weekly PollDiwali MIUI Lucky Friday1700K Forum MembersMIUI Marathon MedalHappy New YearFan Of MIUI Poland300K Forum Members1900K Forum Members5 Million Forum App InstallsMIUI Fan from IndiaMIUI Happy MedalSuper FridaySuper SaturdayMIUI 9Fan Of MIUI IndiaPuzzle MasterMIUI Fan From PhilippinesMIUI 7th Anniversary500K Forum MembersMIUI 100 Million UsersSuper ThursdaySuper SundayRocket to FutureSuper MondayWomen's Day MedalSuper Wednesday10 Million Forum PostsSurge S1Singapore Merlion MedalFan Of MIUI Italy3 Million Forum MembersHappy Valentine's DayGamer Mi BunnyAlpaca Mi Bunny MiPopI Love Mi BunnyMIUI Beta TeamMIUI Medals CollectorMost Active MIUIerUpdates LoverMi TalentAndroid GuruMIUI Android 4.4 KitKatMIUI Halloween 2017Debate MasterMi Lover MedalIndia Independence DayMr. DependableRingtone Star Die-hard MIUI FanMi Bunny Game Master Star Of TechnologyYouth PledgeMi Story TellerApp TalentForum Contest LoverMIUI KingHumor MasterMIUI ExpertMIUI Ice Bucket ChallengeApp TalentMIUI FollowerMIUI FB FollowerAndroid ElfMIUI SuperstarMost Popular Forum UserOTA FeedbackTechnology GuruInbox ZeroScroll Of WisdomMaster Of TechnologyPioneer of MIUI English Forum

04:18, Mar-19-2017 | From PC
|
This post was edited by MrStunt at 05:03, Apr-20-2017

Przecież w Play już jakis czas temu pojawiły się np. redmi3s (jakieś 3-4msc temu)
In Play some time ago appeared eg redmi3s (about 3-4msc ago)
Screenshot_2017-03-18-21-30-51-365_com.android.browser.png

Rated by 1 person   Experience Reason  

FoxtrottPl + 8 Thanks!

Experience +8  View Rating Log

Diamond Member

Rank: 5Rank: 5

Credits
1858
Device
Redmi 4 Prime
MIUI Version
V8.5.3.0.MBEMIED
Online time
287 Hours
Send PM

Mi HomeMi Band 2Unlock MedalYeelight Bedside LampMi Power Bank 10000MAH Mi  BunnyI Love MIUIAwesome!MIUI Devices ContestMIUI 8MIUI 7MIUI 2016Fantastic!Marshmallow4 Million Forum MembersRedmi 4/Prime/4ARedmi 3Xiaomi 6th Anniversary5 Million Forum PostsMerry ChristmasUEFA EURO MedalMIUI 91700K Forum MembersHappy DiwaliMi Live MedalMIUI Forum App1400K Forum MembersMIUI 6th AnniversaryMid-Autumn FestivalOlympics MedalMIUI 300 WeeksGamer Mi BunnyAlpaca Mi Bunny Summer Mi BunnyMIUI Twitter FollowerMIUI G+ FollowerMIUI FB FollowerRingtone Star Technology GuruMi Lover MedalStar Of IconsMi TalentAndroid GuruDie-hard MIUI FanInbox ZeroMIUI Medals CollectorYouth PledgeAndroid ElfMi Bunny Game Master

19:01, Mar-22-2017 | From PC
|
This post was edited by MrStunt at 05:04, Apr-20-2017

Xiaomi chociaż tylko 3s widziałem nawet w RTVEUROAGD
Xiaomi although only 3s have even seen in RTVEUROAGD
I like Xiaomi / MIUI but I will not praise him at all costs like apple maniacs.

Diamond Member

Credits
814
Device
Redmi 4
MIUI Version
V8.1.6.0.MXDMIDI
Online time
8 Hours
Send PM

MIUI Devices ContestMIUI 9

20:42, Mar-23-2017 | From PC
|
However in my opinion will be better to buy at Aliexpress, will be cheaper

Platinum Member

Rank: 4

Credits
2035
Device
Mi 5
MIUI Version
V9.0.1.0.NCAMIEI
Online time
107 Hours
Send PM

Mi Selfie StickMijia Smart PTZ CameraXiaomi 6 LaunchUnlock MedalMijia Walkie TalkieMi HeadphonesXiaomi 7th AnniversaryMIUI Devices ContestFantastic!MIUI 8Awesome!I Love MIUIMIUI 20164 Million Forum MembersRedmi 3Surge S13 Million Forum MembersMIUI Happy MedalPuzzle MasterSuper ThursdaySuper FridayFan Of MIUI PolandRooster Year of 2017Merry ChristmasMIUI Lucky FridayMIUI 2017I Love 2016MIUI World TourFan Of MIUI BangladeshRocket to FutureFan Of MIUI RussiaMIUI 9MIUI Forum AppSuper Wednesday300K Forum MembersMIUI Weekly PollMIUI 7th AnniversaryFan Of MIUI UkraineSuper SundayMIUI Font LoverHappy Holi Medal3500K Forum MembersI Love Mi BunnyMIUI FollowerMi TalentDie-hard MIUI FanMost Active MIUIerMi Bunny Game Master Star Of TechnologyMi Lover MedalMIUI Medals CollectorAndroid GuruMIUI KingDebate MasterScroll Of WisdomMIUI ExpertMaster Of TechnologyMost Popular Forum UserForum Contest LoverTechnology GuruAndroid ElfPioneer of MIUI English Forum

05:11, Mar-24-2017 | From PC
|
Thanks for sharing.
RTV Euro AGD was probably before the Media Expert. They also have more models

Diamond Member

Credits
952
Device
Redmi Note 3
MIUI Version
V8.1.1.0.MHOMIDI
Online time
15 Hours
Send PM

Mi HeadphonesXiaomi 7th AnniversaryMIUI Devices ContestMIUI 8Redmi Note 3MIUI Font Lover5 Million Forum App Installs3 Million Forum App InstallsMIUI 9MIUI Forum AppRocket to FutureFan Of MIUI PolandSuper Tuesday3500K Forum MembersRooster Year of 2017Mi Lover MedalAndroid GuruStar Of TechnologyMi TalentAndroid ElfScroll Of WisdomDie-hard MIUI FanMaster Of Technology

15:30, Mar-24-2017 | From Redmi Note 3
|
This post was edited by MrStunt at 05:04, Apr-20-2017

Myślę, że Play, chociaż on już ma Xiaomi w ofercie. A co do kupowania na Aliexpress: owszem jest taniej, ale obsługa klienta (np. naprawa gwarancyjna) jest w chinach. A z oficjalnej Polskiej dystrybucji taką obsługę bierze na siebie sprzedawca
I think Play, although he already has Xiaomi on offer. And what about buying on Aliexpress: yes it is cheaper, but customer service (eg warranty repair) is in china. And from the official Polish distribution such service is taking over the seller

Diamond Member

Credits
1219
Device
Mi 4c
MIUI Version
7.8.24
Online time
150 Hours
Send PM

Mi Selfie StickMi HomeXiaomi 6 LaunchXiaomi 7th AnniversaryMIUI Devices ContestAnTuTuMIUI 8Fantastic!MIUI 2016Mi 4cPuzzle MasterMIUI Forum AppI Love 2016Pokemon Master MedalRocket to FutureMerry ChristmasHappy Valentine's DaySuper FridayMIUI Happy MedalHappy New YearSuper SaturdaySurge S1Ringolicious MedalFan Of MIUI BangladeshMIUI World Tour90000 Forum MembersRooster Year of 2017Super ThursdayMIUI Font LoverMIUI 9Gamer Mi BunnyMi Lover MedalForum Contest LoverMost Popular Forum UserTechnology GuruMIUI ExpertDie-hard MIUI FanDebate MasterMaster Of TechnologyAndroid ElfScroll Of Wisdom

17:01, Mar-25-2017 | From PC
|
I bet that is PLAY

Credits Management

Quick Reply Top Return to the list