Xiaomi MIUI Official Forum

Moderator

Rank: 7Rank: 7Rank: 7

Credits
25508
Device
Redmi Note 2 Prime
MIUI Version
6.5.26
Online time
1666 Hours
Send PM

Mi  BunnyUnlock MedalYeelight Bedside LampMi Bluetooth SpeakerMi WiFi Router MiniMi BandMi VR HeadsetMi Power BankMi HomeMi Band 2Mi Power Bank 10000MAH Mi HeadphonesXiaomi 7th AnniversaryAwesome!MIUI 8I Love MIUIMIUI 2016MIUI 7Fantastic!Mi 4cRedmi Note 2Mi TV5 Million Forum PostsMIUI Fan From NepalUEFA EURO MedalMIUI Fan From VietnamMIUI Fan From BrazilFan Of MIUI IndiaMid-Autumn FestivalMIUI Fan from Malaysia1400K Forum MembersRocket to FuturePokemon Master MedalMIUI World Tour1800K Forum MembersFan Of MIUI SpainFan Of MIUI Italy1900K Forum Members1700K Forum MembersMIUI 300 Weeks1500K Forum MembersMIUI 6th AnniversaryMIUI Forum AppOlympics MedalHappy DiwaliDiwali MIUI Weekly Poll2100K Forum MembersHappy Valentine's DayMIUI Fan from IndiaSurge S1Rooster Year of 2017I Love 20161 Million Forum App InstallsMIUI 2017Thanksgiving DayHappy New YearMIUI Lucky FridaySuper Thursday3 Million Forum MembersMerry ChristmasSuper Tuesday5 Million Forum App InstallsXiaomi 6th AnniversaryMalaysia AnniversaryMIUI Happy MedalSuper FridayFan Of MIUI PolandSuper SundaySummer Mi BunnyMiPopGamer Mi BunnyI Love Mi BunnyMi TalentStar Of TechnologyRingtone Star Technology GuruStar Of IconsWallpaper ExpertMi Lover MedalDie-hard MIUI FanUpdates LoverMIUI Ice Bucket ChallengeMaster Of TechnologyApp TalentApp TalentMIUI Medals CollectorMIUI FollowerMIUI Twitter FollowerForum Contest LoverMIUI G+ FollowerMIUI FB FollowerAndroid ElfScroll Of WisdomInbox ZeroAndroid GuruMr. DependableApp MasterDebate MasterYouth PledgeMi Story Teller

[News] Wkrótce nowe sklepy i operator komórkowy- New Shops and TSP in Poland

[ Promote]
1514 47 |
18:31, Mar-17-2017 | From PC
|
|
Go to reply no.
This post was edited by FoxtrottPl at 12:59, Mar-17-2017

Nieoficjalnie udało mi się uzyskać informację o nowych sklepach , w których będą dostępne urządzenia Xiaomi.
Dzięki silnemu zaangażowaniu ABC Data produkty z logo MI możemy kupić już w większych sklepach branży elektronicznej takich jak X-Kom, Komputronik, Media Expert . Do grona tych sklepów wkrótce dołączy też Saturn i Media Markt.
Trwają też rozmowy (prawie na ukończeniu ) z jednym z operatorów  sieci komórkowych o dołączeniu telefonów Xiaomi do oferty sprzedażowej.
W miarę rozwoju sytuacji i otrzymywanych wiadomości będę je wam przekazywał na bierząco.
Jak myślicie ,który z operatorów będzie je miał w ofercie ?Odpowiedzcie w ankiecie.

Thanks to the strong commitment of ABC Data, fans  and growing popularity of devices with the MI logo, soon to official stores like X-Kom, Komputronik, Media Expert will join Saturn and Media Expert.
ABC Data  talking also with one of mobile network operator (almost completed) about joining Xiaomi phones to offer.
What do you think which one it will be ? Please answer in the poll and leave a comment.
Single-option Poll, 213 members voted
63.85% 136
11.27% 24
8.45% 18
16.43% 35
Your User group have no permission to vote
Favorite1 Share

Rated by 5 people   Experience Reason  

slimozis + 1 Thanks!
grzegorz.lki + 2 Thanks!
Kerwaz + 2 Fantastic!
Smietana + 4 Agreed!
ansgarmi + 1 Awesome!

Experience +10  View Rating Log

Elite Member

Rank: 6Rank: 6

Credits
13304
Device
Redmi 4 Prime
MIUI Version
0
Online time
273 Hours
Send PM

Mi Band 2Mi HomeMi HeadphonesMijia Electric ScooterMi VRXiaomi 6 LaunchMagic CubeMi Selfie StickMi WiFiMi VR HeadsetMi Power Bank 10000MAH Yi Action CameraMijia Mi Bunny RobotNinebot MiniMi Plastic In-ear PhonesMijia Story TellerMi Bluetooth SpeakerUnlock MedalXiaomi 7th AnniversaryI Love MIUIMarshmallowMIUI 8Awesome!MIUI Devices ContestMIUI 2016Fantastic!Redmi 4/Prime/4AMi 5 ProRedmi 2Redmi 34 Million Forum MembersSingapore Merlion MedalSuper FridayPuzzle MasterFan Of MIUI France3 Million Forum MembersSuper ThursdaySuper WednesdayWomen's Day MedalSurge S1Super Tuesday500K Forum MembersFan Of MIUI BulgariaMIUI World TourMIUI 2017Merry ChristmasRooster Year of 2017Happy New YearI Love 2016MIUI Fan from MalaysiaMIUI Lucky FridayMIUI 100 Million UsersSuper MondayHappy Valentine's DayFan Of MIUI ItalyMIUI 7th AnniversaryRocket to Future10 Million Forum PostsMIUI Font LoverSuper Saturday300K Forum MembersHappy Holi MedalMIUI Happy MedalSuper SundayRingolicious MedalFan Of MIUI BangladeshMIUI Fan From NepalMIUI Forum App5 Million Forum App Installs100k Forum MembersFan Of MIUI Poland3500K Forum MembersFan Of MIUI UkraineMIUI Fan from IndiaFan Of MIUI AustraliaFan Of MIUI RussiaMIUI Philippines Fan MeetupMIUI 9Gamer Mi BunnyMiPopI Love Mi BunnyMIUI ReviewOTA FeedbackPioneer of MIUI English Forum Scroll Of WisdomMIUI FollowerAndroid GuruMost Active MIUIerMIUI SuperstarMi Bunny Game Master Debate MasterMost Popular Forum UserUpdates LoverStar Of TechnologyAndroid ElfYouth PledgeRingtone Star Theme TalentIndia Independence DayDie-hard MIUI FanMIUI Ice Bucket ChallengeMaster Of TechnologyMi Lover MedalMIUI Medals CollectorMIUI KingMi TalentMIUI Android 4.4 KitKatMIUI ExpertTechnology GuruForum Contest Lover

21:16, Mar-17-2017 | From PC
|
This post was edited by CFGoFC58 at 14:31, Mar-17-2017

mysle ze Play
I think that Play

Platinum Member

Rank: 4

Credits
2774
Device
Redmi Note 3
MIUI Version
V8.5.3.0.MHOMIED
Online time
6 Hours
Send PM

Mi Band 2Mi Plastic In-ear PhonesMagic CubeMi HomeMi Selfie StickMi HeadphonesXiaomi 6 LaunchXiaomi 7th AnniversaryFantastic!MIUI Devices ContestMIUI 8I Love MIUIMIUI 2016Redmi Note 3Surge S1Singapore Merlion MedalSuper WednesdayWomen's Day MedalSuper FridayMIUI World TourHappy Valentine's DayRooster Year of 2017MIUI 2017Super MondaySuper TuesdayFan Of MIUI FranceMIUI Lucky Friday10 Million Forum PostsMIUI 9MIUI Forum App5 Million Forum App InstallsSuper SaturdaySuper SundayFan Of MIUI PolandRocket to FutureFan Of MIUI RussiaMIUI Fan from MalaysiaPuzzle Master3 Million Forum MembersMIUI Happy MedalSuper ThursdayMIUI Fan from IndiaAndroid GuruForum Contest LoverScroll Of WisdomMost Popular Forum UserMIUI SuperstarMi Lover MedalMIUI Ice Bucket ChallengeAndroid ElfMaster Of TechnologyTechnology GuruYouth PledgeDebate MasterDie-hard MIUI Fan

03:19, Mar-18-2017 | From Redmi Note 3
|
I'm in Orange but i think that will be Play

Senior Member

Rank: 2

Credits
176
Device
Redmi 4 Prime
MIUI Version
V8.2.10.0.MAMMIEA
Online time
8 Hours
Send PM

MIUI Devices ContestMi Lover Medal

00:18, Mar-19-2017 | From Redmi 4 Prime
|
This post was edited by MrStunt at 05:01, Apr-20-2017

Myślę że stopniowo będą wprowadzać wszyscy operatorzy.
I think we will gradually introduce all operators.

Moderator

Flashing and unlocking xiaomii

Rank: 7Rank: 7Rank: 7

Credits
9466
Device
Mi 5c
MIUI Version
7.9.20
Online time
1286 Hours
Send PM

Mi HeadphonesMi KeyMagic CubeMi Band 2Mi Selfie StickMi HomeMi Power Bank 10000MAH Mi  BunnyMi VR HeadsetMi TV 70Mijia Story TellerMi Power StripXiaomi 6 LaunchMi VRMi Bluetooth SpeakerUnlock MedalXiaomi 7th AnniversaryAwesome!MIUI Devices ContestI Love MIUIMIUI 8FlashholicFantastic!MIUI 2016Mi Max Mi 5cXiaomi Mi 44 Million Forum MembersMIUI Monthly TalkHappy New YearI Love 2016Merry Christmas1 Million Forum App InstallsMIUI World TourMIUI Fan From PhilippinesFan Of MIUI BangladeshMIUI 20171800K Forum MembersMIUI 300 WeeksMid-Autumn FestivalOlympics Medal1300K Forum Members5 Million Forum PostsMi Live MedalMIUI Forum AppHappy DiwaliMIUI Weekly PollDiwali Rooster Year of 20171700K Forum MembersMIUI Marathon MedalFan Of MIUI Russia3 Million Forum App Installs5 Million Forum App InstallsSuper SundaySuper FridayMIUI Happy Medal3 Million Forum MembersSuper ThursdayFan Of MIUI Poland300K Forum MembersMIUI 100 Million UsersMIUI 7th Anniversary500K Forum MembersMIUI 91900K Forum MembersSuper Saturday10 Million Forum PostsMIUI Fan from IndiaSurge S1Singapore Merlion MedalWomen's Day MedalSuper MondayHappy Valentine's DayMIUI Lucky FridayFan Of MIUI ItalySuper WednesdayRocket to FutureGamer Mi BunnyMiPopAlpaca Mi Bunny I Love Mi BunnyMIUI Beta TeamMi TalentMIUI Ice Bucket ChallengePioneer of MIUI English Forum MIUI Medals CollectorMost Active MIUIerDie-hard MIUI FanScroll Of WisdomHumor MasterIndia Independence DayDebate MasterMi Bunny Game Master MIUI Android 4.4 KitKatMost Popular Forum UserMi Lover MedalAndroid GuruMIUI KingRingtone Star Master Of TechnologyYouth PledgeMIUI ExpertApp TalentForum Contest LoverMIUI FB FollowerInbox ZeroTechnology GuruUpdates LoverMIUI FollowerOTA FeedbackAndroid ElfMi Story TellerStar Of TechnologyApp TalentMIUI Superstar

04:18, Mar-19-2017 | From PC
|
This post was edited by MrStunt at 05:03, Apr-20-2017

Przecież w Play już jakis czas temu pojawiły się np. redmi3s (jakieś 3-4msc temu)
In Play some time ago appeared eg redmi3s (about 3-4msc ago)
Screenshot_2017-03-18-21-30-51-365_com.android.browser.png

Rated by 1 person   Experience Reason  

FoxtrottPl + 8 Thanks!

Experience +8  View Rating Log

Diamond Member

Rank: 5Rank: 5

Credits
1656
Device
Redmi 4 Prime
MIUI Version
7.9.7
Online time
255 Hours
Send PM

Mi HomeMi Band 2Unlock MedalYeelight Bedside LampMi Power Bank 10000MAH Mi  BunnyI Love MIUIAwesome!MIUI Devices ContestMIUI 8MIUI 7MIUI 2016Fantastic!Marshmallow4 Million Forum MembersRedmi 4/Prime/4ARedmi 3Xiaomi 6th Anniversary5 Million Forum PostsMerry ChristmasUEFA EURO MedalMIUI 91700K Forum MembersHappy DiwaliMi Live MedalMIUI Forum App1400K Forum MembersMIUI 6th AnniversaryMid-Autumn FestivalOlympics MedalMIUI 300 WeeksGamer Mi BunnyAlpaca Mi Bunny Summer Mi BunnyMIUI Twitter FollowerMIUI G+ FollowerMIUI FB FollowerRingtone Star Technology GuruMi Lover MedalStar Of IconsMi TalentAndroid GuruDie-hard MIUI FanInbox ZeroMIUI Medals CollectorYouth PledgeAndroid ElfMi Bunny Game Master

19:01, Mar-22-2017 | From PC
|
This post was edited by MrStunt at 05:04, Apr-20-2017

Xiaomi chociaż tylko 3s widziałem nawet w RTVEUROAGD
Xiaomi although only 3s have even seen in RTVEUROAGD

Diamond Member

Credits
551
Device
Redmi 4
MIUI Version
V8.1.6.0.MXDMIDI
Online time
8 Hours
Send PM
20:42, Mar-23-2017 | From PC
|
However in my opinion will be better to buy at Aliexpress, will be cheaper

Diamond Member

Credits
1672
Device
Mi 5
MIUI Version
7.9.7
Online time
96 Hours
Send PM

Mi Selfie StickUnlock MedalMi HeadphonesXiaomi 6 LaunchXiaomi 7th AnniversaryFantastic!MIUI Devices ContestMIUI 8Awesome!MIUI 2016I Love MIUI4 Million Forum MembersRedmi 3I Love 2016Puzzle MasterSuper Thursday3 Million Forum MembersMerry ChristmasSurge S1Fan Of MIUI BangladeshRocket to FutureRooster Year of 2017MIUI Lucky FridayMIUI 2017Fan Of MIUI PolandMIUI World TourSuper FridayMIUI Happy Medal3500K Forum MembersMIUI Forum AppMIUI 9Fan Of MIUI UkraineFan Of MIUI Russia300K Forum MembersSuper WednesdayMIUI 7th AnniversarySuper SundayHappy Holi MedalMIUI Weekly PollMIUI Font LoverI Love Mi BunnyMIUI FollowerMIUI Medals CollectorMi TalentDie-hard MIUI FanStar Of TechnologyPioneer of MIUI English Forum Mi Lover MedalMost Active MIUIerAndroid GuruDebate MasterScroll Of WisdomMIUI ExpertMi Bunny Game Master Master Of TechnologyMIUI KingMost Popular Forum UserTechnology GuruAndroid ElfForum Contest Lover

05:11, Mar-24-2017 | From PC
|
Thanks for sharing.
RTV Euro AGD was probably before the Media Expert. They also have more models

Diamond Member

Credits
952
Device
Redmi Note 3
MIUI Version
V8.1.1.0.MHOMIDI
Online time
15 Hours
Send PM

Mi HeadphonesXiaomi 7th AnniversaryMIUI Devices ContestMIUI 8Redmi Note 3MIUI Font Lover5 Million Forum App Installs3 Million Forum App InstallsMIUI 9MIUI Forum AppRocket to FutureFan Of MIUI PolandSuper Tuesday3500K Forum MembersRooster Year of 2017Mi Lover MedalAndroid GuruStar Of TechnologyMi TalentAndroid ElfScroll Of WisdomDie-hard MIUI FanMaster Of Technology

15:30, Mar-24-2017 | From Redmi Note 3
|
This post was edited by MrStunt at 05:04, Apr-20-2017

Myślę, że Play, chociaż on już ma Xiaomi w ofercie. A co do kupowania na Aliexpress: owszem jest taniej, ale obsługa klienta (np. naprawa gwarancyjna) jest w chinach. A z oficjalnej Polskiej dystrybucji taką obsługę bierze na siebie sprzedawca
I think Play, although he already has Xiaomi on offer. And what about buying on Aliexpress: yes it is cheaper, but customer service (eg warranty repair) is in china. And from the official Polish distribution such service is taking over the seller

Diamond Member

Credits
1187
Device
Mi 4c
MIUI Version
7.8.24
Online time
147 Hours
Send PM

Mi Selfie StickMi HomeXiaomi 6 LaunchXiaomi 7th AnniversaryMIUI Devices ContestAnTuTuMIUI 8Fantastic!MIUI 2016Mi 4cPuzzle MasterMIUI Forum AppI Love 2016Pokemon Master MedalRocket to FutureMerry ChristmasHappy Valentine's DaySuper FridayMIUI Happy MedalHappy New YearSuper SaturdaySurge S1Ringolicious MedalFan Of MIUI BangladeshMIUI World Tour90000 Forum MembersRooster Year of 2017Super ThursdayMIUI Font LoverMIUI 9Gamer Mi BunnyMi Lover MedalForum Contest LoverMost Popular Forum UserTechnology GuruMIUI ExpertDie-hard MIUI FanDebate MasterMaster Of TechnologyAndroid ElfScroll Of Wisdom

17:01, Mar-25-2017 | From PC
|
I bet that is PLAY

Credits Management

Quick Reply Top Return to the list