Xiaomi MIUI Official Forum

Moderator

Rank: 7Rank: 7Rank: 7

Credits
25363
Device
Redmi Note 2 Prime
MIUI Version
6.5.26
Online time
1658 Hours
Send PM

Mi  BunnyUnlock MedalYeelight Bedside LampMi Bluetooth SpeakerMi WiFi Router MiniMi BandMi VR HeadsetMi Power BankMi HomeMi Band 2Mi Power Bank 10000MAH Mi HeadphonesXiaomi 7th AnniversaryAwesome!MIUI 8I Love MIUIMIUI 2016MIUI 7Fantastic!Mi 4cRedmi Note 2Mi TV5 Million Forum PostsMIUI Fan From NepalUEFA EURO MedalMIUI Fan From VietnamMIUI Fan From BrazilFan Of MIUI IndiaMid-Autumn FestivalMIUI Fan from Malaysia1400K Forum MembersRocket to FuturePokemon Master MedalMIUI World Tour1800K Forum MembersFan Of MIUI SpainFan Of MIUI Italy1900K Forum Members1700K Forum MembersMIUI 300 Weeks1500K Forum MembersMIUI 6th AnniversaryMIUI Forum AppOlympics MedalHappy DiwaliDiwali MIUI Weekly Poll2100K Forum MembersHappy Valentine's DayMIUI Fan from IndiaSurge S1Rooster Year of 2017I Love 20161 Million Forum App InstallsMIUI 2017Thanksgiving DayHappy New YearMIUI Lucky FridaySuper Thursday3 Million Forum MembersMerry ChristmasSuper Tuesday5 Million Forum App InstallsXiaomi 6th AnniversaryMalaysia AnniversaryMIUI Happy MedalSuper FridayFan Of MIUI PolandSuper SundaySummer Mi BunnyMiPopGamer Mi BunnyI Love Mi BunnyMi TalentStar Of TechnologyRingtone Star Technology GuruStar Of IconsWallpaper ExpertMi Lover MedalDie-hard MIUI FanUpdates LoverMIUI Ice Bucket ChallengeMaster Of TechnologyApp TalentApp TalentMIUI Medals CollectorMIUI FollowerMIUI Twitter FollowerForum Contest LoverMIUI G+ FollowerMIUI FB FollowerAndroid ElfScroll Of WisdomInbox ZeroAndroid GuruMr. DependableApp MasterDebate MasterYouth PledgeMi Story Teller

[News] Wkrótce nowe sklepy i operator komórkowy- New Shops and TSP in Poland

[ Promote]
1178 41 |
18:31, Mar-17-2017 | From PC
|
|
Go to reply no.
This post was edited by FoxtrottPl at 12:59, Mar-17-2017

Nieoficjalnie udało mi się uzyskać informację o nowych sklepach , w których będą dostępne urządzenia Xiaomi.
Dzięki silnemu zaangażowaniu ABC Data produkty z logo MI możemy kupić już w większych sklepach branży elektronicznej takich jak X-Kom, Komputronik, Media Expert . Do grona tych sklepów wkrótce dołączy też Saturn i Media Markt.
Trwają też rozmowy (prawie na ukończeniu ) z jednym z operatorów  sieci komórkowych o dołączeniu telefonów Xiaomi do oferty sprzedażowej.
W miarę rozwoju sytuacji i otrzymywanych wiadomości będę je wam przekazywał na bierząco.
Jak myślicie ,który z operatorów będzie je miał w ofercie ?Odpowiedzcie w ankiecie.

Thanks to the strong commitment of ABC Data, fans  and growing popularity of devices with the MI logo, soon to official stores like X-Kom, Komputronik, Media Expert will join Saturn and Media Expert.
ABC Data  talking also with one of mobile network operator (almost completed) about joining Xiaomi phones to offer.
What do you think which one it will be ? Please answer in the poll and leave a comment.
Single-option Poll, 168 members voted
66.07% 111
10.12% 17
8.33% 14
15.48% 26
Your User group have no permission to vote
Favorite1 Share

Rated by 5 people   Experience Reason  

slimozis + 1 Thanks!
grzegorz.lki + 2 Thanks!
Kerwaz + 2 Fantastic!
Smietana + 4 Agreed!
ansgarmi + 1 Awesome!

Experience +10  View Rating Log

Elite Member

Rank: 6Rank: 6

Credits
11795
Device
Redmi 4 Prime
MIUI Version
0
Online time
259 Hours
Send PM

Mijia Mi Bunny RobotYi Action CameraXiaomi 6 LaunchMi Selfie StickMi VR HeadsetMi VRMagic CubeMi HeadphonesMijia Electric ScooterMi Bluetooth SpeakerMi Plastic In-ear PhonesMi HomeMi WiFiMi Band 2Mi Power Bank 10000MAH Ninebot MiniXiaomi 7th AnniversaryMIUI Devices ContestMIUI 2016MIUI 8I Love MIUIMarshmallowFantastic!Awesome!Redmi 34 Million Forum MembersRedmi 4/Prime/4ARedmi 2Super Thursday10 Million Forum PostsFan Of MIUI BulgariaFan Of MIUI ItalyFan Of MIUI France3 Million Forum MembersHappy Valentine's DaySuper WednesdayMIUI Lucky FridaySuper MondaySingapore Merlion MedalRocket to FutureSurge S1Super TuesdayWomen's Day MedalPuzzle MasterSuper FridayFan Of MIUI RussiaMIUI 2017Fan Of MIUI Ukraine3500K Forum MembersMIUI Happy Medal300K Forum MembersMIUI World TourFan Of MIUI AustraliaI Love 2016Happy New YearRooster Year of 2017100k Forum MembersMerry ChristmasFan Of MIUI BangladeshFan Of MIUI PolandMIUI Forum AppRingolicious Medal5 Million Forum App InstallsMIUI Fan from MalaysiaMIUI Fan from IndiaSuper SaturdayHappy Holi MedalSuper SundayMIUI Fan From NepalMIUI Font LoverI Love Mi BunnyGamer Mi BunnyMIUI ReviewScroll Of WisdomForum Contest LoverStar Of TechnologyAndroid GuruDebate MasterMIUI Ice Bucket ChallengeUpdates LoverMost Popular Forum UserMIUI SuperstarPioneer of MIUI English Forum MIUI FollowerMIUI Medals CollectorMost Active MIUIerTheme TalentOTA FeedbackMIUI KingMi Lover MedalMIUI ExpertAndroid ElfMaster Of TechnologyDie-hard MIUI FanMi TalentRingtone Star Youth PledgeTechnology Guru

21:16, Mar-17-2017 | From PC
|
This post was edited by CFGoFC58 at 14:31, Mar-17-2017

mysle ze Play
I think that Play

Platinum Member

Rank: 4

Credits
2547
Device
Redmi Note 3
MIUI Version
V8.5.3.0.MHOMIED
Online time
6 Hours
Send PM

Mi HomeMi Selfie StickMi HeadphonesMagic CubeMi Band 2Xiaomi 6 LaunchMi Plastic In-ear PhonesXiaomi 7th AnniversaryMIUI 2016MIUI 8Fantastic!MIUI Devices ContestI Love MIUIRedmi Note 3Singapore Merlion MedalWomen's Day MedalSurge S1Super WednesdaySuper MondayRooster Year of 2017MIUI 2017MIUI Lucky FridayHappy Valentine's DayMIUI World TourSuper TuesdayFan Of MIUI FranceSuper Friday10 Million Forum PostsMIUI Fan from Malaysia5 Million Forum App InstallsSuper SaturdaySuper SundayFan Of MIUI PolandRocket to FutureFan Of MIUI RussiaMIUI Forum AppSuper ThursdayMIUI Happy MedalPuzzle Master3 Million Forum MembersMIUI Fan from IndiaAndroid GuruMIUI Ice Bucket ChallengeScroll Of WisdomMIUI SuperstarForum Contest LoverMaster Of TechnologyDie-hard MIUI FanMi Lover MedalMost Popular Forum UserAndroid ElfYouth PledgeTechnology GuruDebate Master

03:19, Mar-18-2017 | From Redmi Note 3
|
I'm in Orange but i think that will be Play

Senior Member

Rank: 2

Credits
166
Device
Redmi 4 Prime
MIUI Version
7.7.20
Online time
7 Hours
Send PM

MIUI Devices ContestMi Lover Medal

00:18, Mar-19-2017 | From Redmi 4 Prime
|
This post was edited by MrStunt at 05:01, Apr-20-2017

Myślę że stopniowo będą wprowadzać wszyscy operatorzy.
I think we will gradually introduce all operators.

Elite Member

Flashing and unlocking xiaomi

Rank: 6Rank: 6

Credits
7611
Device
Mi 5c
MIUI Version
7.7.20
Online time
1060 Hours
Send PM

Unlock MedalMi VR HeadsetMi  BunnyMijia Story TellerMi HeadphonesMi KeyMagic CubeMi Selfie StickMi Power Bank 10000MAH Mi Power StripMi Bluetooth SpeakerMi Band 2Mi TV 70Xiaomi 6 LaunchMi HomeMi VRXiaomi 7th AnniversaryFlashholicFantastic!MIUI 8Awesome!MIUI 2016I Love MIUIMIUI Devices Contest4 Million Forum MembersMi 5cXiaomi Mi 4Happy DiwaliFan Of MIUI BangladeshMIUI 20171 Million Forum App InstallsMIUI World TourFan Of MIUI RussiaMerry ChristmasMid-Autumn FestivalDiwali MIUI Forum App1700K Forum MembersMIUI Weekly PollHappy New YearMIUI Marathon MedalMIUI 300 Weeks1800K Forum MembersMi Live MedalI Love 2016Super MondayMIUI Fan from India5 Million Forum App InstallsSuper FridayMIUI Happy MedalSuper ThursdaySuper SundayFan Of MIUI Poland1300K Forum Members5 Million Forum PostsSuper Saturday1900K Forum Members300K Forum MembersMIUI Monthly Talk3 Million Forum MembersHappy Valentine's DayRocket to FutureFan Of MIUI ItalyMIUI Lucky FridayRooster Year of 20173 Million Forum App InstallsSingapore Merlion MedalOlympics MedalSurge S110 Million Forum PostsSuper WednesdayWomen's Day MedalI Love Mi BunnyGamer Mi BunnyAlpaca Mi Bunny MiPopMIUI Beta TeamDie-hard MIUI FanMi TalentMIUI Ice Bucket ChallengeMIUI Medals CollectorOTA FeedbackYouth PledgeMIUI SuperstarPioneer of MIUI English Forum Most Active MIUIerDebate MasterMost Popular Forum UserMIUI Android 4.4 KitKatMi Lover MedalAndroid GuruUpdates LoverScroll Of WisdomTechnology GuruForum Contest LoverMIUI FollowerMIUI FB FollowerMaster Of TechnologyInbox ZeroStar Of TechnologyApp TalentRingtone Star MIUI ExpertAndroid ElfHumor MasterMi Story TellerMIUI KingApp Talent

04:18, Mar-19-2017 | From PC
|
This post was edited by MrStunt at 05:03, Apr-20-2017

Przecież w Play już jakis czas temu pojawiły się np. redmi3s (jakieś 3-4msc temu)
In Play some time ago appeared eg redmi3s (about 3-4msc ago)
Screenshot_2017-03-18-21-30-51-365_com.android.browser.png

Rated by 1 person   Experience Reason  

FoxtrottPl + 8 Thanks!

Experience +8  View Rating Log

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=268601&extra=&highlight=T-shirt&page=1

Diamond Member

Rank: 5Rank: 5

Credits
1373
Device
Redmi 4 Prime
MIUI Version
V8.2.4.0.MBEMIDL
Online time
220 Hours
Send PM

Mi  BunnyMi HomeYeelight Bedside LampMi Band 2Unlock MedalMi Power Bank 10000MAH Awesome!MIUI 8I Love MIUIFantastic!MarshmallowMIUI 7MIUI 2016Redmi 34 Million Forum MembersXiaomi 6th Anniversary5 Million Forum PostsUEFA EURO MedalMi Live Medal1400K Forum MembersMIUI 6th AnniversaryHappy DiwaliMerry Christmas1700K Forum MembersMIUI Forum AppMIUI 300 WeeksMid-Autumn FestivalOlympics MedalAlpaca Mi Bunny Gamer Mi BunnySummer Mi BunnyMIUI G+ FollowerMIUI FB FollowerAndroid GuruMIUI Twitter FollowerRingtone Star Android ElfMi Lover MedalStar Of IconsTechnology GuruDie-hard MIUI FanInbox ZeroMIUI Medals CollectorYouth PledgeMi Bunny Game Master

19:01, Mar-22-2017 | From PC
|
This post was edited by MrStunt at 05:04, Apr-20-2017

Xiaomi chociaż tylko 3s widziałem nawet w RTVEUROAGD
Xiaomi although only 3s have even seen in RTVEUROAGD

Gold Member

Rank: 3Rank: 3

Credits
336
Device
Redmi 4
MIUI Version
V8.1.6.0.MXDMIDI
Online time
8 Hours
Send PM
20:42, Mar-23-2017 | From PC
|
However in my opinion will be better to buy at Aliexpress, will be cheaper

Diamond Member

Credits
1442
Device
Mi 5
MIUI Version
7.7.20
Online time
83 Hours
Send PM

Mi HeadphonesMi Selfie StickXiaomi 6 LaunchXiaomi 7th AnniversaryMIUI Devices ContestMIUI 8Fantastic!Awesome!MIUI 2016I Love MIUIRedmi 34 Million Forum MembersPuzzle MasterMIUI 2017MIUI World TourSuper FridaySuper ThursdayRooster Year of 2017Fan Of MIUI PolandFan Of MIUI BangladeshI Love 2016Merry Christmas3 Million Forum MembersMIUI Lucky FridaySurge S1Fan Of MIUI UkraineMIUI Happy MedalSuper SundayMIUI Forum AppSuper Wednesday300K Forum MembersMIUI Weekly PollMIUI Font Lover3500K Forum MembersFan Of MIUI RussiaRocket to FutureHappy Holi MedalI Love Mi BunnyMIUI FollowerPioneer of MIUI English Forum Mi Lover MedalStar Of TechnologyAndroid ElfDie-hard MIUI FanMost Active MIUIerMIUI Medals CollectorTechnology GuruMIUI KingForum Contest LoverMIUI ExpertDebate MasterMost Popular Forum UserScroll Of WisdomMaster Of TechnologyAndroid Guru

05:11, Mar-24-2017 | From PC
|
Thanks for sharing.
RTV Euro AGD was probably before the Media Expert. They also have more models

Diamond Member

Credits
949
Device
Redmi Note 3
MIUI Version
V8.1.1.0.MHOMIDI
Online time
15 Hours
Send PM

Mi HeadphonesXiaomi 7th AnniversaryMIUI Devices ContestMIUI 8Redmi Note 3MIUI Font Lover5 Million Forum App Installs3 Million Forum App Installs3500K Forum MembersMIUI Forum AppRocket to FutureSuper TuesdayRooster Year of 2017Fan Of MIUI PolandAndroid GuruStar Of TechnologyMi Lover MedalMi TalentAndroid ElfScroll Of WisdomMaster Of TechnologyDie-hard MIUI Fan

15:30, Mar-24-2017 | From Redmi Note 3
|
This post was edited by MrStunt at 05:04, Apr-20-2017

Myślę, że Play, chociaż on już ma Xiaomi w ofercie. A co do kupowania na Aliexpress: owszem jest taniej, ale obsługa klienta (np. naprawa gwarancyjna) jest w chinach. A z oficjalnej Polskiej dystrybucji taką obsługę bierze na siebie sprzedawca
I think Play, although he already has Xiaomi on offer. And what about buying on Aliexpress: yes it is cheaper, but customer service (eg warranty repair) is in china. And from the official Polish distribution such service is taking over the seller

Diamond Member

Credits
978
Device
Mi 4c
MIUI Version
7.6.29
Online time
130 Hours
Send PM

Mi Selfie StickXiaomi 6 LaunchMi HomeXiaomi 7th AnniversaryAnTuTuMIUI Devices ContestMIUI 8Fantastic!MIUI 2016Mi 4cPokemon Master MedalPuzzle MasterI Love 2016MIUI Forum AppRocket to FutureMerry ChristmasHappy Valentine's DaySuper FridayMIUI Happy MedalHappy New YearSuper SaturdaySurge S1Ringolicious MedalFan Of MIUI BangladeshMIUI World Tour90000 Forum MembersRooster Year of 2017Super ThursdayMIUI Font LoverGamer Mi BunnyDebate MasterForum Contest LoverMost Popular Forum UserScroll Of WisdomMi Lover MedalDie-hard MIUI FanMIUI ExpertMaster Of TechnologyTechnology GuruAndroid Elf

17:01, Mar-25-2017 | From PC
|
I bet that is PLAY

Credits Management

Quick Reply Top Return to the list