MIUI Honorary Moderator

Rank: 6Rank: 6

Credits
25535
Device
Redmi Note 2 Prime
Online time
1667 Hours
Send PM

Mi  BunnyUnlock MedalYeelight Bedside LampMi Bluetooth SpeakerMi WiFi Router MiniMi BandMi VR HeadsetMi Power BankMi HomeMi Band 2Mi Power Bank 10000MAH Mi HeadphonesXiaomi 7th AnniversaryAwesome!MIUI 8I Love MIUIMIUI 2016MIUI 7Fantastic!Mi 4cRedmi Note 2Mi TV5 Million Forum PostsMIUI Fan From NepalUEFA EURO MedalMIUI Fan From VietnamMIUI Fan From BrazilFan Of MIUI IndiaMid-Autumn FestivalMIUI Fan from Malaysia1400K Forum MembersRocket to FuturePokemon Master MedalMIUI World Tour1800K Forum MembersFan Of MIUI SpainFan Of MIUI Italy1900K Forum Members1700K Forum MembersMIUI 300 Weeks1500K Forum MembersMIUI 6th AnniversaryMIUI Forum AppOlympics MedalHappy DiwaliDiwali MIUI Weekly Poll2100K Forum MembersHappy Valentine's DayMIUI Fan from IndiaSurge S1Rooster Year of 2017I Love 20161 Million Forum App InstallsMIUI 2017Thanksgiving DayHappy New YearMIUI Lucky FridaySuper Thursday3 Million Forum MembersMerry ChristmasSuper Tuesday5 Million Forum App InstallsXiaomi 6th AnniversaryMalaysia AnniversaryMIUI Happy MedalSuper FridayFan Of MIUI PolandSuper SundaySummer Mi BunnyMiPopGamer Mi BunnyI Love Mi BunnyMi TalentStar Of TechnologyRingtone Star Technology GuruStar Of IconsWallpaper ExpertMi Lover MedalDie-hard MIUI FanUpdates LoverMIUI Ice Bucket ChallengeMaster Of TechnologyApp TalentApp TalentMIUI Medals CollectorMIUI FollowerMIUI Twitter FollowerForum Contest LoverMIUI G+ FollowerMIUI FB FollowerAndroid ElfScroll Of WisdomInbox ZeroAndroid GuruMr. DependableApp MasterDebate MasterYouth PledgeMi Story Teller

[News] Wkrótce nowe sklepy i operator komórkowy- New Shops and TSP in Poland

[ Promote]
4168 76 |
18:31, Mar-17-2017 | From PC
|
|
Go to reply no.
This post was edited by FoxtrottPl at 12:59, Mar-17-2017

Nieoficjalnie udało mi się uzyskać informację o nowych sklepach , w których będą dostępne urządzenia Xiaomi.
Dzięki silnemu zaangażowaniu ABC Data produkty z logo MI możemy kupić już w większych sklepach branży elektronicznej takich jak X-Kom, Komputronik, Media Expert . Do grona tych sklepów wkrótce dołączy też Saturn i Media Markt.
Trwają też rozmowy (prawie na ukończeniu ) z jednym z operatorów  sieci komórkowych o dołączeniu telefonów Xiaomi do oferty sprzedażowej.
W miarę rozwoju sytuacji i otrzymywanych wiadomości będę je wam przekazywał na bierząco.
Jak myślicie ,który z operatorów będzie je miał w ofercie ?Odpowiedzcie w ankiecie.

Thanks to the strong commitment of ABC Data, fans  and growing popularity of devices with the MI logo, soon to official stores like X-Kom, Komputronik, Media Expert will join Saturn and Media Expert.
ABC Data  talking also with one of mobile network operator (almost completed) about joining Xiaomi phones to offer.
What do you think which one it will be ? Please answer in the poll and leave a comment.
Single-option Poll, 387 members voted
62.02% 240
10.85% 42
10.59% 41
16.54% 64
Your User group have no permission to vote
Favorite2 Share

Rated by 7 people   Experience Reason  

pebro + 1 Great!
lnazarko + 1 hmmm
slimozis + 1 Thanks!
grzegorz.lki + 2 Thanks!
Kerwaz + 2 Fantastic!
Smietana + 4 Agreed!
ansgarmi + 1 Awesome!

Experience +12  View Rating Log

Elite Member

Rank: 6Rank: 6

Credits
16919
Device
Redmi 4 Prime
Online time
304 Hours
Send PM

Mi Power Bank 10000MAH Yi Action CameraMi HeadphonesMi Bluetooth SpeakerMi WiFiUnlock MedalMijia Story TellerMi Selfie StickNinebot MiniMijia Electric ScooterMi Plastic In-ear PhonesMi Band 2Mi HomeXiaomi 6 LaunchMagic CubeMi VRMi VR HeadsetMijia Mi Bunny RobotMijia Smart PTZ CameraMijia Qi CycleMi Power BankMi ScaleMi  BunnyXiaomi 7th AnniversaryMIUI Devices ContestAwesome!I Love MIUIMarshmallowMIUI 2016MIUI 8Fantastic!4 Million Forum MembersRedmi 2Redmi 3Mi 5 ProRedmi 4/Prime/4AMIUI Fan from India2 Million Forum MembersFan Of MIUI FranceFan Of MIUI RussiaSuper Wednesday10 Million Forum PostsHappy New YearMIUI Happy MedalMIUI Lucky FridayI Love 2016MIUI Fan From IndonesiaSuper Thursday3 Million Forum MembersSurge S1Happy Valentine's DayFan Of MIUI ItalyRooster Year of 2017Merry ChristmasMIUI 2017MIUI World TourSuper MondayRocket to FutureFan Of MIUI BulgariaPuzzle MasterSingapore Merlion MedalSuper FridaySuper TuesdayMIUI Fan from MalaysiaWomen's Day MedalMIUI Forum AppFan Of MIUI UkraineFan Of MIUI IndiaCamera Filter Guru MedalFan Of MIUI PolandMIUI 5th AnniversaryMIUI 9Fan Of MIUI Australia5 Million Forum App InstallsMIUI 7th Anniversary100k Forum MembersMIUI Philippines Fan MeetupMIUI Fan From Philippines300K Forum Members3500K Forum MembersFan Of MIUI BangladeshMIUI PAtaturk Mourning500K Forum MembersMIUI 100 Million UsersHappy Holi MedalMIUI Font LoverSuper SaturdayRingolicious MedalSuper Sunday1st AnniversaryMIUI Fan From NepalSummer Mi BunnyMiPopI Love Mi BunnyGamer Mi BunnyMIUI ReviewAndroid GuruForum Contest LoverScroll Of WisdomDebate MasterMIUI Android 4.4 KitKatMIUI Halloween 20179 Million Forum MembersStar Of TechnologyRingtone ExpertIndia Independence DayMi Story TellerMi Bunny Game Master MIUI FollowerMi TalentMIUI KingOTA FeedbackMIUI SuperstarMIUI Ice Bucket ChallengeDie-hard MIUI Fan2017 Annual AwardsYouth PledgeRingtone Star Most Popular Forum UserMaster Of TechnologyAndroid ElfMost Active MIUIerTechnology GuruTheme TalentMIUI ExpertUpdates LoverPioneer of MIUI English Forum Mi Lover MedalMIUI Medals Collector

21:16, Mar-17-2017 | From PC
|
This post was edited by CFGoFC58 at 14:31, Mar-17-2017

mysle ze Play
I think that Play

Platinum Member

Rank: 4

Credits
4032
Device
Redmi Note 3
Online time
7 Hours
Send PM

Xiaomi 6 LaunchMagic CubeMi Selfie StickMi Plastic In-ear PhonesMi Band 2Mi HeadphonesMi HomeXiaomi 7th AnniversaryI Love MIUIFantastic!MIUI Devices ContestMIUI 8MIUI 2016Redmi Note 3Women's Day MedalSuper WednesdaySurge S1Fan Of MIUI FranceSuper TuesdayRooster Year of 2017MIUI 2017MIUI Lucky FridayHappy Valentine's DayMIUI World TourSuper Friday10 Million Forum PostsSuper MondaySingapore Merlion Medal3 Million Forum MembersMIUI Fan from MalaysiaMIUI Forum AppFan Of MIUI PolandCamera Filter Guru MedalSuper SaturdayRocket to FutureSuper SundayFan Of MIUI Russia5 Million Forum App InstallsPuzzle MasterMIUI Happy MedalSuper ThursdayMIUI Fan from IndiaMIUI 9Android GuruMIUI SuperstarMIUI FollowerScroll Of WisdomForum Contest LoverMost Popular Forum UserMaster Of TechnologyDie-hard MIUI FanMIUI Ice Bucket ChallengeYouth PledgeMi Lover MedalTechnology GuruAndroid ElfDebate Master

03:19, Mar-18-2017 | From Redmi Note 3
|
I'm in Orange but i think that will be Play

Gold Member

Rank: 3Rank: 3

Credits
258
Device
Redmi 4 Prime
Online time
9 Hours
Send PM

MIUI Devices ContestMi Lover Medal

00:18, Mar-19-2017 | From Redmi 4 Prime
|
This post was edited by MrStunt at 05:01, Apr-20-2017

Myślę że stopniowo będą wprowadzać wszyscy operatorzy.
I think we will gradually introduce all operators.

Supreme Member

Flashing and unlocking xiaomii

Rank: 7Rank: 7Rank: 7

Credits
26156
Device
Others
Online time
1994 Hours
Send PM

Mi Bluetooth SpeakerMijia Story TellerMi TV 70Mi HomeMi Band 2Mijia Walkie TalkieMijia Qi CycleXiaomi 6 LaunchMi VRMi Selfie StickMi KeyMagic CubeMi HeadphonesMi Power StripMi  BunnyMi VR HeadsetMi ScaleMi Power Bank 10000MAH Mi MIXMi BoxYi Action CameraMi Kids WatchUnlock MedalXiaomi 7th AnniversaryAwesome!MIUI 2016FlashholicMIUI Devices ContestI Love MIUIMarshmallowMIUI 8Fantastic!Mi Max Mi TVXiaomi Mi 44 Million Forum MembersMi 5cMIUI 2017Happy New YearFan Of MIUI Russia1 Million Forum App InstallsMIUI World TourRooster Year of 2017Fan Of MIUI Italy2 Million Forum MembersSuper MondayMid-Autumn FestivalHappy Valentine's DayMIUI Lucky FridayFan Of MIUI Bangladesh3 Million Forum App Installs5 Million Forum PostsMIUI Marathon Medal1800K Forum MembersDiwali Happy DiwaliRocket to FutureMIUI Weekly PollOlympics Medal1700K Forum MembersMIUI 300 WeeksMerry ChristmasI Love 2016MIUI Forum App1300K Forum MembersMi Live MedalMIUI Monthly TalkSingapore Merlion MedalMIUI 100 Million UsersMIUI 7th AnniversaryMIUI 9Super Saturday300K Forum Members1900K Forum MembersMIUI Fan From PhilippinesFan Of MIUI IndiaMIUI PMIUI 20 Million UsersMIUI SMIUI 50 Million UsersPuzzle MasterCamera Filter Guru MedalFan Of MIUI Poland500K Forum Members3 Million Forum MembersSuper ThursdayMIUI Happy MedalSuper FridayMIUI Fan from India10 Million Forum PostsWomen's Day MedalSuper SundaySuper WednesdaySurge S15 Million Forum App InstallsAlpaca Mi Bunny MiPopGamer Mi BunnyI Love Mi BunnyMIUI Beta TeamMIUI Android 4.4 KitKatAndroid GuruMIUI Twitter FollowerMi Lover Medal6 Million Forum MembersMIUI Expert2017 Annual AwardsScroll Of WisdomMi TalentDie-hard MIUI FanMIUI G+ FollowerDebate MasterRedmi Quiz MasterStar Wars5 Million Forum MembersSurpriseApp StarMIUI Quick DiscussionUpdates LoverBlack Shark8 Million Forum MembersMIUI Weekly Devices QuizXiaomi 8th AnniversaryApp TalentTheme TalentMIUI Medals CollectorMaster Of TechnologyMi Story TellerMost Popular Forum UserMIUI SuperstarMi Bunny Game Master Most Active MIUIerApp TalentForum Contest LoverMIUI FollowerMIUI FB FollowerInbox ZeroTechnology GuruMIUI Ice Bucket ChallengeYouth PledgeRingtone Star MIUI Halloween 2017Mr. DependableAndroid ElfOTA FeedbackHumor MasterStar Of TechnologyIndia Independence DayMi A1MIUI KingPioneer of MIUI English Forum

04:18, Mar-19-2017 | From PC
|
This post was edited by MrStunt at 05:03, Apr-20-2017

Przecież w Play już jakis czas temu pojawiły się np. redmi3s (jakieś 3-4msc temu)
In Play some time ago appeared eg redmi3s (about 3-4msc ago)
Screenshot_2017-03-18-21-30-51-365_com.android.browser.png

Rated by 1 person   Experience Reason  

FoxtrottPl + 8 Thanks!

Experience +8  View Rating Log

Platinum Member

Credits
2153
Device
Redmi 4 Prime
Online time
370 Hours
Send PM

Mi HomeMi Band 2Unlock MedalMi  BunnyMi Power Bank 10000MAH Yeelight Bedside LampMIUI 2016MIUI Devices ContestMIUI 8Awesome!MIUI 7I Love MIUIMarshmallowFantastic!4 Million Forum MembersRedmi 3Redmi 4/Prime/4AHappy New YearXiaomi 6th AnniversaryMIUI 6th Anniversary5 Million Forum PostsUEFA EURO MedalMIUI 9Happy DiwaliMi Live MedalMerry Christmas1700K Forum Members1400K Forum MembersMIUI 300 WeeksMid-Autumn FestivalMIUI Forum AppOlympics MedalSummer Mi BunnyAlpaca Mi Bunny Gamer Mi BunnyMIUI G+ FollowerAndroid GuruMIUI FB FollowerMi TalentRingtone Star MIUI Twitter FollowerMIUI Medals CollectorDie-hard MIUI FanMi Lover MedalStar Of IconsInbox ZeroAndroid ElfTechnology GuruYouth PledgeMi Bunny Game Master

19:01, Mar-22-2017 | From PC
|
This post was edited by MrStunt at 05:04, Apr-20-2017

Xiaomi chociaż tylko 3s widziałem nawet w RTVEUROAGD
Xiaomi although only 3s have even seen in RTVEUROAGD
Useless forum

Diamond Member

Rank: 5Rank: 5

Credits
1672
Device
Redmi 4
Online time
8 Hours
Send PM

I Love MIUIMIUI Devices ContestMIUI 9Oreo

20:42, Mar-23-2017 | From PC
|
However in my opinion will be better to buy at Aliexpress, will be cheaper

Platinum Member

Credits
4308
Device
Mi 6
Online time
119 Hours
Send PM

Xiaomi 6 LaunchUnlock MedalMijia Walkie TalkieMi Selfie StickMi Bluetooth HeadsetMi HeadphonesMijia Smart PTZ CameraXiaomi 7th AnniversaryMIUI 8Fantastic!MIUI Devices ContestI Love MIUIAwesome!MIUI 2016Redmi 34 Million Forum MembersXiaomi Mi 6Surge S1Super ThursdayRocket to FutureFan Of MIUI RussiaPuzzle MasterMIUI Happy MedalRooster Year of 2017I Love 2016Fan Of MIUI PolandFan Of MIUI Bangladesh1st AnniversaryMerry ChristmasHappy Holi MedalMIUI World TourMIUI 2017MIUI Lucky FridaySuper Friday3 Million Forum Members300K Forum MembersMIUI Weekly PollSuper WednesdayMIUI Font LoverMIUI 7th AnniversaryHappy New YearAtaturk MourningMIUI Forum AppMIUI 93500K Forum MembersFan Of MIUI UkraineSuper SundayI Love Mi BunnyMiPop8 Million Forum MembersOreoMIUI Quick Discussion6 Million Forum MembersStar Of TechnologyTheme TalentDie-hard MIUI FanNougatSurprise9 Million Forum MembersStar WarsMIUI Weekly Devices QuizMIUI FB FollowerQuick SurveyOTA FeedbackXiaomi 8th Anniversary2017 Annual AwardsMIUI ExpertTechnology GuruMIUI FollowerAndroid GuruAndroid ElfPioneer of MIUI English Forum Master Of Technology7 Million Forum MembersDebate MasterForum Contest LoverScroll Of WisdomMi Bunny Game Master Mi Lover MedalMi TalentMIUI KingMost Active MIUIerMIUI Medals CollectorMost Popular Forum User

05:11, Mar-24-2017 | From PC
|
Thanks for sharing.
RTV Euro AGD was probably before the Media Expert. They also have more models

Diamond Member

Credits
971
Device
Redmi Note 3
Online time
15 Hours
Send PM

Mi Power BankMi HeadphonesXiaomi 7th AnniversaryMIUI Devices ContestMIUI 8Redmi Note 3Rocket to FutureMIUI Forum App3 Million Forum App Installs5 Million Forum App InstallsMIUI Font LoverRooster Year of 20173500K Forum MembersMIUI 9Fan Of MIUI PolandSuper TuesdayMi Lover MedalAndroid GuruScroll Of WisdomDie-hard MIUI FanStar Of TechnologyAndroid ElfMi TalentMaster Of Technology

15:30, Mar-24-2017 | From Redmi Note 3
|
This post was edited by MrStunt at 05:04, Apr-20-2017

Myślę, że Play, chociaż on już ma Xiaomi w ofercie. A co do kupowania na Aliexpress: owszem jest taniej, ale obsługa klienta (np. naprawa gwarancyjna) jest w chinach. A z oficjalnej Polskiej dystrybucji taką obsługę bierze na siebie sprzedawca
I think Play, although he already has Xiaomi on offer. And what about buying on Aliexpress: yes it is cheaper, but customer service (eg warranty repair) is in china. And from the official Polish distribution such service is taking over the seller

Diamond Member

Credits
1239
Device
Mi 4c
Online time
156 Hours
Send PM

Xiaomi 6 LaunchMi Selfie StickMi HomeXiaomi 7th AnniversaryFantastic!MIUI Devices ContestAnTuTuMIUI 2016MIUI 8Mi 4cRocket to FuturePuzzle MasterHappy Valentine's DayI Love 2016Pokemon Master MedalMIUI Forum AppMerry ChristmasHappy New YearSuper FridaySuper SaturdayMIUI Happy MedalMIUI Font LoverMIUI World TourRooster Year of 2017Fan Of MIUI BangladeshSurge S1Ringolicious MedalMIUI 9Camera Filter Guru MedalSuper Thursday90000 Forum MembersGamer Mi BunnyMi Lover MedalMost Popular Forum UserTechnology GuruForum Contest LoverMaster Of TechnologyMIUI ExpertDebate MasterDie-hard MIUI FanAndroid ElfScroll Of Wisdom

17:01, Mar-25-2017 | From PC
|
I bet that is PLAY

Credits Management

Quick Reply Top Return to the list